Fation Kuqarin do e shohim në një telenovelë turke së shpejti

Foto: Instagram

Fation Kuqari, i ftuar në “Shqipëria Live”, tregoi se ka marrë ftesë për të qenë te një telenovelë turke.

“Po bëj një film që e kam përfunduar, jam aktor kryesor. Kam dhe një plan tjetër për një telenovelë turke. Por ende nuk është ndarë se nuk kam mësuar gjuhën. Kushti kryesor është që të mësoj gjuhën brenda 4 mujorshit të parë. Deri diku është e ndarë si punë”, tha Fationi.

LEXO EDHE  Ilirit sulmon Donaldin: U vërsul sikur i kisha përdhu*uar të fejuarën

Ai tha se nuk është duke lënë Shqipërinë për të jetuar në Turqi, pasi thjesht është një periudhë.

Nuk po lë Shqipërinë. Mbaron me periudha dhe më pëlqen shumë pjesa e aktrimit. E shikoj shumë veten. Filmin në Shqipëri e kam bërë para se të hyja në Për’puthen”, tha Fationi.