Drejtësia dhe politika “argëtohen” bashkë/ Kryetari i SPAK dhe Kryeprokurori në “galanë” e Erion Velisë

Premiera e filmit James Bond në Kinema Milenium, ka bërë bashkë shumë figura të njohura të politikës, showbizit, por edhe të drejtësisë në Shqipëri.

Në eventin e organizuar nga Bashkia e Tiranës dhe Ambasada britanike, janë shfaqur veç artistëve dhe politikanëve edhe dy nga drejtuesit më të rëndësishëm të organeve të drejtësisë (së reformuar), konkretisht, kreu i SPAK, Arben Kraja dhe kryeprokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela.

Në eventin e organizuar marrin pjesë, shumë artistë të njohur dhe politikanë të lartë. Nga familja “kryeministrore” është shfaqur, Greg Rama, djali i kryeministrit.

Ajo që të bën më shumë habi është se dy drejtuesit e institucioneve të drejtësisë të cilët sot duhet të kishin nisur punën për hetimin e aferave korruptive, pastrimin e parasë apo dhe bashkëpunimin me krimin e organizuar, pranojnë të bëhen pjesë e një aktivitetit të organizuar nga Erjon Veliaj allias lali Eri.

LEXO EDHE  Kosova shpalli non-grata dy shtetas rusë, vjen reagimi i Ambasadës së Rusisë në Serbi

Kujtojmë që kryebashkiakë të qyteteve shqiptarë kanë rënë në rrjetën e SPAK për shumë më pak akuza se ç’rëndojnë mbi supet e Veliajt, i cili tashë ëhstë ndërkombëtarizuar, ku përvç krimit shqiptar tashmë është edhe partneri Nrgahetas, duke e kthyer Tiranën në një lavatriçe të madhe të pastrimit të parasë.