Dorëhiqet kryeministri i Austrisë pas akuzave për përdorimin e parave në fushatë zgjedhore

Kryeministri austriak, Sebastian Kurz ka dhënë dorëheqjen vetëm pak minutë më parë.

Kurz u vu në qendër të akuzave ditët e fundit lidhur me përdorimin e parave publike gjatë fushatës zgjedhore, ku partia e tij arriti të fitonte.

LEXO EDHE  E rëndë/ Aktori i famshëm vr*t kineastin dhe plagos regjisorin gjatë xhirimeve