SPAK arreston ish- drejtorin e RTSH-së, Thoma Gëllçi dhe 3 punonjës të tjerë të televizionit

Korrupsion në tendera, SPAK arreston ish- drejtorin e RTSH-së, Thoma Gëllçi dhe 3 punonjës të tjerë të televizionit.

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion ka lëshuar urdhër arrestin për Thoma Gëllçin dhe tre gazetarë të TVSH, duke e akusuar për korrupsion.

Urdhër arresti është firmosur nga Flora Haradinaj. Ndërkohë mes të arrestuarëve është Julian Tapia.

LEXO EDHE  A mundet SPAK të bëjë vettingun e politikanëve? Hazizaj: E pamundur, ka instrumente të tjera që e realizojnë

Gjykata ka vendosur arrest me burg për Thoma Gëllçin dhe tre të tjerët pas kërkesës së SPAK. Dhe vendimi është ekzekutuar nga Policia e Shtetit.