Marseille surprizohet nga Lens në “Veledrome”

Festival golash në “Velodrome”, në ndeshjen e fundit të javës së 8-të midis Marseille dhe Lens, që u mbyll 2-3.

Pas 9 minutash lojë, Sotoca kaloi në avantazh Lens, ndërsa në të 27-ën Frankowski dyfishoi rezultatin. Një epërsi e cila nuk zgjati shumë, pasi vendasit gjetën forcën për të reaguar, me Dimitri Payet që shënoi në minutën e 33-të, ndërsa në minutat shtesë francezi barazoi nga pika e bardhë e penalltisë.

LEXO EDHE  Serie A/ Milan-Torino, ndiqni sfidën “LIVE”

4 gola dhe pa fitues në pjesën e parë, ndërsa fraksioni i dytë dhuroi më shumë spektakël sesa gola, në një ndeshje ku ritmi nuk ra për asnjë moment.

19 minuta para fundit të kohës së rregull, vendasit surprizohen nga goli i Said, i cili rezultoi vendimtar deri në vërshëllimën përfundimtare. Një fitore e jashtëzakonshme dhe Lens parakalon në renditje Marseille-n si ndjekësja më e afërt e PSG-së.