Zyrtare/ Konfirmohet data dhe ora e “El Clasicos” së parë të sezonit

Më në fund është konfirmuar data dhe ora e një prej ndeshjeve më të mëdha  në historinë e futbollit, ajo mes Real Madridit dhe Barcelonës.

Skuadrat këtë sezon vijnë me ndryshime të mëdha sa i përket formës së tyre. Në njërin krah Real Madidi nuk njeh humbje me Ancelottin e rikthyer në stol, ndërsa Barcelona ka tentuar të rinovohet, por gjërat nuk kanë shkuar sipas plani.

LEXO EDHE  Chelsea shpallet klubi i vitit

Së fundmi La Liga ka konfirmuar se “El Clasico” do të zhvillohet me 24 tetor në Camp Nou në orën 16:15.