Real Sociedad nuk ndalet në La liga, fiton edhe Betis

Foto: AFP

Real Sociedad është një nga ekipet më në formë në La Liga dhe po e tregon me ndeshje të bukura e gjithashtu rezultate pozitive.

Skuadra baske, mposhti në një ndeshje spektakolare Granadan në fushën e këtyre të fundit me rezultatin 3-2 me përmbysje fantastike.

German Sanchez shënoi për vendasit në 9’ dhe në pjesën e dytë, Elustondo në 52’ e Merino në 60’ përmbysën rezultatin në 2-1.

LEXO EDHE  Partizani në krizë rezultatesh, ja deklarata e Dajës pas derbit

Goli i Milla në 73’ detyroi sërish Sociedad të hidhej në sulm për të përmbysur ndeshjen me Elustondo në 83’ duke mbyllur edhe takimin me rezultatin 3-2, fitore që e çon ekipin bask në vendin e tretë në renditje.

Në sfidën tjetër, edhe ajo e bukur e me gola, Betis fitoi 3-1, ndaj Osasunës në transfertë duke marrë rezultatin e tretë radhazi pozitiv në La Liga.