Tomori: Rikthim te Chelsea? Jo, e dua Milanin

Fikayo Tomori u transfferua përfundimisht te Milani në merkaton e verës dhe duket se është ambientuar. Ish-mbrojtësi i Chelseas ka refuzuar mundësinë e rikthimit te Blutë e Londrës.

“Rikthimi te Chelsea? Tani ndihem mirë në Milano, e dua Milanin. Chelsea ka qenë pjesë e rëndësishme e jetës sime për 15 vite dhe kam arritur t’i realizoj ëndrrat e mia duke luajtur në të gjitha kompeticionet.

LEXO EDHE  Duro kritik ndaj Dajës: Drejtuesit e Partizanit kanë afruar lojtarë cilësorë, problemi qëndron te stafi teknik

Tani jam shumë i lumtur në Milano dhe unë jam i kënaqur me atë që po bëjmë. Tani kemi edhe Champions League më në fund dhe ndoshta mund ta fitojmë, siç bëri Chelsea”, u shpreh Tomori.