Shpërthen bombola, plagosen tre persona në Xhafzotaj

Tre persona janë plagosur si pasojë e një shpërthimi të një bombole gazi në Durrës. Policia jep njoftimin e saj paraprak, ku thotë se ngjarja ndodhi në Xhafzotaj. Po kryen hetime për të nxjerrë shkaqet.

Durrës/Informacion paraprak

Më datë 16.09.2021, në orën 19:15, në Xhafzotaj, Durrës, dyshohet si pasojë e shpërthimit e një bombule gazi në banesë, janë lënduar shtetasit Q. M., 60 vjeç, B. M., 45 vjeçe dhe B. M., 17 vjeçe, banues në Xhafzotaj, Shijak, të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

LEXO EDHE  Mandati i tretë, ose plaçkitja e fundit

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.