Paloka qytetarëve: Ngrihuni për familjet tuaja, mos u fshihni pas dobësive të opozitës

Deputeti Edi Paloka i bëri thirrje qytetarëve të ngrihen për të drejtat e tyre dhe të mos fshihen më pas dobësive të opozitës.

“T’i themi që është arrogant, i pafytyrë, dështak ? Të gjitha të zezat i ka. Nuk i bëjnë përshtypje më. Ka nga ata që mendonin se Rama do të ndryshojë, se ky është parlamenti ndryshe. Çfarë vlere kanë fjalët këtu?

A kemi lënë skandal pa denoncuar 8 vite? Ministër, qevritarë, hajdut. Asnjë s’kemi lënë. Këta dhe në këtë moment janë duke vjedhur. Edhe në këtë moment që jemi këtu. Erdhi 25 prilli, bleu votat dhe na del përsëri aty.

LEXO EDHE  Helmimet në Krujë, të shtruar në spital edhe fëmijë/ Ja çfarë po hetohet

Çfarë të bëjmë? Të flasim akoma. Kam një mesazh për shqiptarët që nuk e shesin votën për një qese me ushqime. Nëse iu dhimbet familja juaj, e ardmja e fëmijëve tuaj, ngrihuni luftoni për to. Përndryshe le të ulim kokën të gjithë dhe t’i nënshtrohmei një bande horrash, hajdutësh e kriminelësh. Boll më me justifikime.

Mos u fshihni pas dobësive të opozitës. Mos luftoni për ne, por për vete. Mos u ngrini për karriget tona, por për vete. Të paktën ngrihuni për fëmijët tuaj. Po nuk e shporrët këtë bande do të shkojë vendi keq e më keq.”