Lëvizja e Berishës, Noka dhe Balliu: Për një PD më të fortë, vendimi me votë

Pas takimit të organizuar nga ish-kryeministri Sali Berisha kanë folur edhe mbështetësit e tij. Dy prej tyre Flamur Noka dhe Klevis Balliu u shprehen se mesazhin për gjithë këtë lëvizje e tha doktori, ndërkohë Balliu u shpreh se gjithçka do vendoset me votën e lirë.

“Mesazhin e dha doktor Berisha, një PD më e fortë, më e hapur, më e bashkuar, për të mundur Edi Ramën”, tha Noka .

LEXO EDHE  Detajet/ U gjet i vr*rë në Peqin, viktima dyshohet se u ekzekutua me dy plumba

“Tregon bashkim, që PD di të diskutojë dhe debatojë dhe është ngritur për votën e lirë.

Do vendoset me votë dhe referendum, gjithë kjo energji tmerron Edi Ramën dhe gjithë kupolën e krimit të organizuar në qeverisje. Asgjë nuk ka më shumë rëndësi së antarësia dhe askush ska mëe shumë rëndësi se qytetarët,” tha Balliu.