A ju kanë thirrur amerikanët për çështjen e Berishës? Bardhi: Disa deputetë të PD-së janë kontaktuar nga ambasada

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demorkatike, Gazment Bardhi e ka pranuar mbrëmjen e sotme se disa deputetë të grupit parlamentar janë kontaktuar nga ambasada amerikane për cështjen Berisha.

Sipas Bardhit, një numër i caktuar i grupit parlamentar të PD-së janë kontaktuar dhe janë informuar. Ai dhe vetë ka qenë një nga ata që janë informuar, por ai mohoi t’i kenë treguar fakte.

Pjesë nga debati:

Gazment Bardhi: Disa deputetë kanë pasur kontakt nga Amabsada e SHBA-ve.

Eni Vasili: Pra kanë qenë më shumë deputetë se Basha?

Gazment Bardhi: Sa informacion kam, kanë qenë të informuar një numër i caktuar deputetësh.

Eni Vasili: A ja dhënë fakte?

Gzment Bardhi: Jo, mua jo. Nuk e di për pjesën tjetër. Mua jo. Po disa nga kolegët e grupit parlamentar të PD kanë pasur kontakte nga përfaqësues të ambasadës amerikane në Shqipëri.

LEXO EDHE  Pr/buxheti 2022, deficiti 101 mld lekë/ Sa do rriten pagat dhe sa fonde shkojnë për rindërtimin