Skandal/ Ish-zyrtarët e qeverisë afgane fshehën miliona dollarë në shtëpitë e tyre

Rreth 12.3 milionë dollarë para dhe shufra ari janë gjetur në shtëpitë e ish -zyrtarëve të lartë të qeverisë afgane.

Lajmi është bërë i ditur nga Banka Qendrore, një muaj pasi talibanët erdhën në pushtet, duke denoncuar korrupsionin e regjimit të mëparshëm.

LEXO EDHE  Video/ Gruaja shtatzënë tenton të hidhet nga dritarja për ti shpëtuar dhu*ës së bashkëshortit

“Paratë e gjetura vinin nga zyrtarë të rangut të lartë në qeverinë e mëparshme, si Amrullah Saleh (ish nënkryetari) dhe disa zyrtarë të sigurisë, të cilët mbanin para dhe ar në zyrat e tyre.