“Masakrohet” stadiumi i Elbasanit, dy ndeshje për dy ditë në fundjavë

Kombëtarja e femrave do të luajë kundër Kosovës, ndeshje e vlefshme si miqësore. Federata Shqiptare e Futbollit ka bërë me dije se kjo sfidë do të zhvillohet ditën e enjte në orën 19:00.

Deri këtu gjithçka në rregull, por organizimi i bërë nga institucioni i futbollit lë vend për diskutime. I vetmi impiant në Shqipëri që është gati kurdoherë për të pritur ndeshje futbolli.

Një ditë pas vajzave kuqezi do të luajë Dinamo kundër Laçit e vlefshme për javën e dytë të Superiores. Sakaq javën e shkuar kujtojmë që Kombëtarja shqiptare luajti për 3 ditë kundër Hungarisë dhe San Marinos. Po ashtu Partizani priti Teutën, në një sfidë që dolën durrsakët minimalisht të fituar. Shumë ndeshje për pak ditë, në një terren të vetëm sportiv. Dhe paradoksi më i madh është që skuadra e Elbasanit është e detyruar të luajë nëpër anekset e stadiumit…

LEXO EDHE  VIDEO/ Goditi me shqelma Payet, tifozi i Nice dënohet me 6 muaj burg