Koronavirusi në M.Veriut/ 30 v*ktima dhe 572 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut  janë regjistruar 572 raste të reja nga 4511 testime të realizuara.

Ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik, njofton se janë shëruar 694 pacientë, ndërsa betejën me virusin Covid-19 e kanë humbur 30 persona.

LEXO EDHE  Tensionet në veri të Kosovës, komandati i KFOR-it: Kemi marrë masa...

Raste aktive në vend janë 12.893.