Rrëzohet avioni privat në Greqi, dy v*ktima

Një avion privat është rrëzuar pranë ishullit Samos në Greqi. Dy viktima janë gjetur deri më tani nga operacioni i kërkim-shpëtimit.

Mësohet se avioni vinte nga Izraeli dhe do të ulej në Samos, por mbërritja nuk ndodhi kurrë.

LEXO EDHE  Erdogan në Asamblenë e OKB: Talebanëve u mungon lidershipi gjithëpërfshirës, ka vetëm disa sinjale ndryshimi

Pak para se të ulej avioni ka pasur problem dhe duket se është rrëzuar. Autoritetet greke ndërmorën operacionin me helicopter, anije të Frontex dhe varka peshkimi.