U v*a me armë zjarri/ Kandidati i PDK la pas bashkëshorten dhe dy fëmijë ( Foto)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Pejë, ku dy politikanë të Partisë Demokratike në Kosovë kanë mbetur të vrarë pas të shtënave me armë zjarri.

Sipas mediave kosovare, pas një konflikti Astrit Ademaj dhe Blerand Kadriaj, kanë qëlluar njëri-tjetrin e si pasojë kanë mbetur të vrarë. Si pasojë është plagosur dhe vëllai i Ademajt, Avni Ademaj.

LEXO EDHE  Armët po kërcënojnë sigurinë

Ndërkohë sipas Indeksionline, kandidati për kryetar të komunës së Pejës, Astrit Ademaj  ka lënë bashkëshorten dhe dy fëmijë.