Kadilli-Berishës: Ju jeni v*ktima e atij zgjatimi përtac

Fatbardh Kadilli, është shprehur se vendimi për të larguar Sali Berishën nga grupi i PD, ishte i pritshëm, pasi Basha di të ngulë vetëm thikë pas shpine.

Ai i tha Berishës se priste që të ishte ky i fundit që duhet të ishte distancuar dhe mos priste të binte viktimë e atij zgjatimi përtac që vetë e solli.

LEXO EDHE  Përplasjet në kufi/ Gazetari boshnjak: Nëse do isha politikan në Tiranë ose Shkup nesër do deklaroja se ‘Open Balkan’ ka përfunduar

‘Doktor me gjithë resoektin për ty unë kam thënë që ju duhet të ishit shprehur dhe duhet të ishit distancuar vetë. Por sot ju jeni viktimë e një skuthi, që priti natën të flasë. Jeni viktimë e një zgjatimi përtac’, deklaroi Kadilli.