Harxhi paralajmëron dorëheqjen e Bashës pas vendimit për të larguar Berishën

Ish-zëvendësministrja e Jashtme, Edith Harxhi, paralajmëroi në studion e ‘Opinion’ se pas vendimit për largimin e Sali Berishës nga grupi parlamentar shumë shpejt pritet dhe dorëheqja e Bashës.

Harxhi tha se Basha është i papranueshëm për ndërkombëtarët pasi ai është gënjeshtar.

LEXO EDHE  Tensionet dhe integrimi/ Presidentja e KE viziton vendet e Ballkanit Perëndimor, nesër në Tiranë

‘Unë do e them sot Basha ëhstë gënjeshtar dhe i pabesueshëm për ndërkombëtarët. Sot po bëj ‘Kasandrën’ shumë shpejt Lulzim basha do të dorëhiqet nga PD’, tha Harxhi.