Shqipëri-San Marino/ Mbyllet pjesa e parë, rezultati dhe statistikat (VIDEO)

Shqipëria e ka mbyllur në avantazh 1-0 pjesën e parë ndaj San Marinos, takim që po zhvillohet në “Elbasan Arena” në kuadër të Kualifikueseve të Botërorit “Katar 2022”.

Takimi u zhbllokua në minutën e 32-të nga ana e Rei Manaj. Sulmuesi ka arritur të ulë bukur brenda zone një top dhe të godasë me të djathtën duke mposhtur portierin pas një krosimi të bukur nga krahu.

LEXO EDHE  Dh*na në finalen e boksit, reagon K.S Tirana: U sulmuan trajneri dhe boksierët, FSHB të marr masa

Një 45 minutësh i dominuar nga kuqezinjtë të cilët patën disa raste shënimi që në minutat e para, ndërsa pas zhbllokimit të rezultatit skuadra kërkoi me ngulm golin e sigurisë por pa rezultat.

Për tu përmendur është fakti që Manajt iu anulluan dy gola për pozicion jashtë loje në minutat 35’ dhe 45’.