Gjykata jep vendimin për Feron

Feronit Shabani, i njohur me emrin e artit Fero është dënuar me 1 mijë euro gjobë për armëmbajtje pa leje.

Vendimi është dhënë ditën e sotme pasi reperi pranoi fajësinë gjatë shqyrtimit fillestar. Reperit i është sekuestruar gjithashtu dhe arma e llojit elektroshok.

LEXO EDHE  Armët po kërcënojnë sigurinë

Fero u përfshi në një sherr të ndodhur në vitin 2018 bashkë me Avdullah Islami dhe Mehmet Elshanin. Ky i fundit ushtroi dhunë fizike ndaj Lorent Bajramit, ndërsa reperi dhe Islami e kërcënuan me armë dhe mjete metalike të rrezikshme.