Vjosa Osmani: Vaksinat e dhuruara nga SHBA-të, shanse shtesë për të shpëtuar jetë nga virusi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar me anë të një statusi në rrjetet sociale, në lidhje me sasinë e vaksinave të dhuruara nga SHBA. Ajo shprehet se ato përkthehen në shanse shtesë për të mbrojtur dhe shpëtuar jetë nga virusi.

“503 mijë vaksinat e dhuruara nga SHBA-të e të cilat arritën sot në vendin tonë janë 503 mijë shanse shtesë për të mbrojtur e shpëtuar jetë nga virusi.

LEXO EDHE  Dhunë ndaj babait, arrestohet 36-vjeçari lushnjar

Nuk ka asnjë arsye për mos vaksinim! Të rinj, pleq, mësues, shtatzëna, gra e burra, vaksinimi shpëton jetë! Vaksinohu edhe TI të shpëtosh veten, më të dashurit e tu, ekonominë dhe të ardhmen tonë!

Faleminderit Presidentit Biden dhe popullit amerikan që na u gjindën sërish pranë, ashtu sikurse gjithherë”, tha Osmani.