Koronavirusi në Itali/ 52 v*ktima dhe 3361 raste të reja në 24 orët e fundit

Italia ka regjistruar 3,361 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit. Ndërkohë një ditë më parë u identifikuan 5,315 raste nga 259,756 teste.

Ministria e Shëndetësisë italiane bëri me dije se 52 persona kanë ndërruar jetë, ndërsa të dielën 49.

LEXO EDHE  Covid-19 në Kosovë, 10 humbje jete dhe 173 raste të reja

Po ashtu bëhet e ditur se janë shëruar 3,977 persona. Aktualisht në mbarë vendet, shqetësim përbën varianti Delta, i cili është përhapur gjerësisht.