“Më qëlluan 2 persona me motor”, zbardhet dëshmia e ish-kreut të PS

Nikolin Huba, ish-kryetar i PS-së në Vaun e Dejës është shprehur se nuk ka asnjë ide se kush dhe pse u qëllua me armë në orët e mëngjesit të sotëm.

“Sapo kam dalë nga kafja dy persona me motor me skafandër në kokë janë afruar dhe më kanë qëlluar. Nuk më kanë thënë asnjë fjalë. Unë nuk e di se kush janë, sepse nuk kam asnjë konflikt me askënd. Vetëm qëlluan dhe ikën, nuk kam asnjë ide përse më qëlluan”, ka thënë Huba.

LEXO EDHE  Gërdeci/ Apeli i Gjykatës së Posaçme kthen për rihetim dosjen ndaj Fatmir Mediut

Ai është dërguar drejt Tiranës për mjekim më të specializuar. Policia ende nuk ka ndonjë pistë sepse mund të jetë qëlluar me armë ndaj Hubës.