‘E dashuroj …’/ Gjendet 15-vjeçarja vlonjate e zhdukur pak ditë më parë

E humbur që prej datës 31 gusht, gjendet pas fiks 5 ditësh 15 vjecarja Fiona.S. 15 vjeçarja është gjendur në Dibër.

Është gjendur në familjen e një djali që paraprakisht dyshohet rreth moshës 18 vjeç.

Vajza në fjalë ka ikur prej Vlorës me djalin në fjalë dhe ka deklaruar se arsyet përse është larguar është pasi familja nuk e lejonte lidhjen e tyre.

Madje ka pohuar edhe faktin se është larguar me dëshirën e saj pasi personin në fjalë e dashuron.

LEXO EDHE  Kim takon anëtarët e KPA: Keni pasur presione të fortë, por zbatuat detyrën

Ndërkohë që policia vijon hetimet në fjalë për të parë më tepër rreth rastit.

Familjarët paraqiten në djeni të lidhjes së vajzës së tyre edhe para kohës së ajo të largohej nga banesa. Madje edhe në rrjetet sociale ka fotografi me djalin në fjalë.