Denoncimi/ Shkolla pa ujë, pa xhama dhe të palyera! Ja si do e nisin nxënësit vitin e ri shkollor (Video)

Largimi i më shumë se 60 mijë fëmijëve nga vendi vjen për shkak të braktisjes nga ana e shtetit por edhe pamundësia për tu arsimuar siç duhet në vendin tonë, për shkak të braktisjes totale që institucionet i kanë bërë shkollave në vend.

ish-kryeministri sali berisha ka bërë publike pamjet e një shkolle 9-vjeçare në Kukës ku shihen kushtet mizerable në të cilën do të duhet të ulen nxënësit në këtë vit të ri shkollor.

Postimi i Berishës:

Kjo eshte pregatitja per vitin e Ri shkollor per shkollat e Kukesit!

Narkokryetari merret me ahengje dhe jo me pune.

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital! sb

Doktor pershendetje  kjo vidio pasqyron aktualitetin dhe gjendjen mjerane te shkolles 9-vjeqare geshtenje kalis te rrethit kukes .ne oborrin e shkolles eshte ndertuar nje qender shendetesore para  10 vitesh ketu doktor pamjet flasin vete .narkoxhici duke bere ndarje selektive nuk perdor as edhe gelqere .mungon uji I pijshem .xhama nuk ka fare .investim zero . Kjo eshte pregatitja e tij per vitin e ri shkollor. Ai e ka mendjen vetem te vjedhe.

LEXO EDHE  ‘Kërkoj ndihmë nga Zoti’/ Flet djali që gjeti pajetë prindërit në Divjakë