Çfarë po ndodh në Kabul? Të shtëna me armë në kryeqytetin e Afganistanit (Video)

Nga lufta, tek eksodi dhe kontrolli, talebanët morën atë çfarë kërkonin, por Kabuli është ende një qytet i pasigurt.

Breshëri të shtënash  me armë zjarri janë dëgjuar gjatë natës  në kryeqytetin afgan teksa dyshohet se vijnë nga festime.

Diçka e tillë ndodhi ditën kur amerikanët u larguan nga Afganistani, por tashmë nuk dihet për çfarë festojnë ende talebanët.

LEXO EDHE  Kroacia shkatërron një rrjet që trafikonte migrantë, sekuestrohen 80 mijë euro

Qeveria e re nuk është shpallur ende, teksa talebanët janë në përpjekje për të fituar sa më shumë njohje e mbështetje ndërkombëtare.