Amerika kërkon vazhdim të moratoriumit për njohjet

Në një përgjigje për T7, Departamenti Amerikan i Shtetit tha se normalizimi i raporteve s’ka datë skadimi.

Kjo është atmosfera kur para presidentit Amerikan, arrihet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë.

Të shtunën bëhet një vit, që kur Avdullah Hoti e Aleksandër Vuçiç nënshkruan zotimet për normalizim të raporteve mes dy palëve.

LEXO EDHE  Pandemia/ Brataj zbulon skenarët për vjeshtën: Mund të hapen dhe spitalet rajonalë

Mirëpo që nga 4 shtatori i vitit 2020, jo shumë pika të këtij dokumenti të rëndësishëm  janë realizuar.