VIDEO/ Te Kosova nuk iu besojnë syve! Kastrati humb mundësinë e artë për të dyfishuar shifrat

Po luhet pjesa e dytë mes Gjeorgjisë dhe Kosovës, takim i vlefshëm për Grupin B të Kualifikueseve të Botërorit “Katar 2022”.

“Dardanët” kryesojnë me rezultatin 0-1, falë një autogoli të Khocholava në minutën e 18-të. Pas një harkimi të Berishës, lufton bukur aty Muriqi, duke detyruar kundërshtarin të shkaktojë autogol.

LEXO EDHE  Kategoria e Dytë/ Mbyllen 4 ndeshjet e grupit B, ja rezultatet

Në minutën e 54-t, Kosova kishte mundësinë e artë për të dyfishuar shifrat. Gjithsesi Lirim Kastrati pothuajse i vetëm me portierin nuk arriti të shënojë.