VIDEO/ Shqipëria reziston vetëm 12 minuta, Lewandowski ndëshkon kuqezinjtë

Polonia ka kaluar në avantazh ndaj Shqipërisë në minutën e 12-të. Autori i golit për vendasit ishte Robert Lewandowski..

Në një goditje dënimi, një krosim brenda zonës ka gjetur kokën e futbollistit polak që ka pasuar për në shtyllën e dytë për Lewandowski.

LEXO EDHE  Levandovski kërcënon rivalët: Dua Champions-in me Bajernin

Sulmuesi i Bayern Munich dhe kapiteni i kombëtares polake ka fluturar dhe ka devijuar topin duke e çuar në shtyllën e parë të portierit Berisha dhe shënuar avantazhin.