A do të betohet Rama para Metës pasi votoi pro shkarkimit të tij? Ja përgjigja

Kryeminsitri Edi Rama është zënë ngushtë në ‘Opinion’ ndërsa ëhstë pyetur se a do të betohet para presidentit Ilir Meta, edhe pse ka votuar pro shkakimit të tij.

Rama tha se për sa kohë meta ndodhet në zyrën e presidentit do të resektojë Kushtetutën.

Ndërkohë që theksoi se sa i përket marddhëniieve të PS-së me Ilir Meën ato janë të pakthyeshme.

LEXO EDHE  Bilanc lufte/ 11 v*ktima nga Covid në 24 orët e fundit në Shqipëri! Ulen testimet, 539 raste të reja

Pjesë nga debati:

Fevziu: Do shkoni të betoheni tek Meta?

Rama: Për sa kohë ëhstë në zyrë…

Fevziu: Ka patur kontakte gjatë verës apo tentativa për kontakt mes jush?

Rama: Unë nuk jam zënë. Thjeshtë janë ndarë rrugët mes PS dhe Ilir Metës në mënyrë të pakthyeshme.