Akuza për falsifikim dokumentesh, paditet në SPAK anëtari i KPK, Olsi Komici

Olsi Komici, anëtar i KPK, është paditur në SPAK, ditën e sotme, nga Shoqata e Avokatëve Antikorrupsion për falsifikim dokumentash.

Sipas Shoqatës së Avokatëve Antikorrupsion, Olsi Komici është marrë i pandehur nga Prokuroria dhe ka qenë i proceduar për falsifkim dokumentash.

“Olsi Komici ka qenë i proceduar. Ai është marrë i pandehur nga prokuroria”, thekson mes të tjerash Shoqata e Avokatëve.

LEXO EDHE  U gjet me gomone në det, flet babai i David Pecorellit: I kisha humbur shpresat

Pak ditë më parë, shoqata e avokatëve përmes një shkrese kërkonte informacione nga Avokati i Popullit lidhur me shtetasin Olsi Komici. Duket se sot, referuar raportimeve, Shoqata e Avokatëve Antikorrupsion, ka zyrtarizuar edhe padinë në SPAK ndaj anëtarit të KPK.