Në Portugali e bëjnë të kryer, Ronaldo transferohet te Manchester City

Cristiano Ronaldo po i afrohet çdo moment e më shumë transferimit te Manchester City. Nga Spanja, AS bën me dije se sulmuesi ka arritur marrëveshjen me Manchester City për pagën dhe gjatësinë e kontratës.

Nga ana tjetër kjo medie bën me dije se Juventusi dhe Manchester City po negociojnë për lojtarin që do zbarkojë në Torino në kthim. Manchester City pretendon të përfshijë Sterling, por Juventus do një sulmues qendre dhe ka zgjedhur Gabriel Jesus.

LEXO EDHE  LIVE/ Skënderbeu-Partizani, ndiqni ndeshjen

Ndërkohë, një tjetër burim pretendon se ka marrëveshje mes të gjitha palëve dhe Ronaldo do kalojë te Manchester City. Këtë lajm e bën të ditur Gonçalo Lopes, gazetar portugez, por mbetet të shihet nëse lajmi do konfirmohet nga mediet e mëdha.