VIDEO/ Debutim fantastik i portierit të Milanit, protagonist edhe në rastin e golit

Sezoni nisi mbarë për Milanin. Kuqezinjtë mposhtën 1-0 Sampdoria-n në transfertë.

Milani i këtij sezoni vinte me disa ndryshime në 11–shen startuese. Mbi të gjithë portieri: Mike Maignan.

Francezi kishte detyrën e rëndë të zëvendësimit të Donnarumma. Portieri 26 vjeçar arriti ta mbante portën të paprekur si dhe dhuroi një performancë fantastike në katërkëndëshin e portës.

LEXO EDHE  LIVE/ Liverpool-Milan, rikthehet baraspesha në "Anfield"

Jo vetëm engjëll mbrojtës për të shpëtuar raste flagrante, por edhe me saktësi të frikshme në lojën me këmbë. Për më tepër që Maignan u përfshi edhe në rastin e golit të Milanit. Një surprizë për të gjithë, por jo për të.

https://twitter.com/i/status/1430190616017842186