E rëndë në Itali/ Vr*t ish të fejuarën dhe vetëvaret, policia e gjen vetëm…

Një 26-vjeçare në Catania të Siçilisë është qëlluar për vdekje nga ish-partneri i saj. E reja Vanessa Tzapala, 26 vjeç, u vra nga ish i fejuari i saj në fshatin Atsi Tretsa

Ajo po ecte bashkë me shoqe dhe kushëririn e saj në rrugën e fshatit kur u qëllua për vdekje nga 38-vjeçari. Pas 16 orësh kërkime, policia mundi të gjejë autorin e vrasjes të vetëvarur në pronën e xhaxhait të tij.

LEXO EDHE  15-vjeçari ‘monstër’ vret prindërit dhe motrën e vogël

Miqtë e Vanessës i thanë policisë se e reja kishte marrë kërcënime dhe ngacmime të vazhdueshme nga ish-partneri i saj i cili nuk kishte pranuar vendimin e saj për ndarje.

Ajo kishte denoncuar ish-partnerin në polici, por deri më tani nuk ishte marrë ende asnjë masë ndalimi ndaj tij.