Aktori turk humb ndjenjat, përfundon në spital me 12 qepje në kokë

Aktorit të njohur turk Kubilay Aka i ka rënë të fiktë në shtëpi dhe ka dëmtuar kokën. Ai është i njohur për rolin e Xhelasun në serialin Çukur që transmetohet në Tv Klan.

Ndihmën e parë sipas mediave turke ai e ka marrë nga aktori Aras Bulut Iynemli (Jamaç në serialin çukur), njëkohësisht mik i mirë dhe fqinj i tij. Kubilay Aka ka humbur ndjenjat në shtëpi dhe ka goditur kokën në dritare.

LEXO EDHE  Vaksinat anti-Covid shkaktojnë impotencë? Boris Johnson dhe Nicki Minaj ironizojnë njëri-tjetrin

Gjakderdhja nuk ka ndaluar derisa aktori ka shkuar në spital ku i kanë bërë 12 qepje në kokë.

Skaneri i kokës nuk ka treguar asnjë anomali në trupin e aktorit.

Tani doktorët i kanë bërë disa analiza dhe janë në pritje të përgjigjeve. Ata dyshojnë se Aka ka një problem me sheqernat në trup. Aktori ka lënë spitalin dhe është duke u rikuperuar në shtëpi.