VIDEO/ Goditet me shkelm Presidenti i Maqedonisë së Veriut

Në fakt nuk është ashtu siç duket. Është një video e publikuar nga vetë presidenti Stevo Pendarovski në rrjetet sociale, nga takimi me nënkampionin olimpik Dejan Georgievski. Kjo lëvizje është vetëm një demonstrim i aftësive të tij, jo goditje ndaj presidentit.

Presidenti Stevo Pendarovski sot e priti Dejan Georgievskin, i cili në Lojërat Olimpike në Tokio fitoi medalje të argjendit në taekondo.

Presidenti Pendarovski duke ia uruar arritjen e jashtëzakonshme dhe medaljen e fituar Dejan Georgievskit, theksoi se suksesi i tij solli famë të madhe dhe gëzim për të gjithë shtetin dhe përfaqësoi akt i cili i bashkoi të gjithë qytetarët.

LEXO EDHE  Tanket dhe avionët serbë në veri të Kosovës, Isa Mustafa thirrje Osmanit dhe Kurtit

Presidenti shfaqi shpresë se ky është vetëm fillimi i sukseseve të mëdha, si të Dejan Georgievskit, ashtu edhe të këtij sporti në shtetin tonë dhe shfaqi bindje se gjithnjë sportistët nga Maqedonia e Veriut do ta kenë mbështetjen e tij.