Fotoja që bojaxhiu po mbulon me bojë nga frika e talebanëve është e modeles së njohur shqiptare! Emri

Fotoja e një bojaxhiu që mbulon me bojë reklamat e një salloni nusërie në Kabul pas triumfit të talebanëve u bë virale.

Por vajza me fustan të bardhë që qëndronte në vitrinat e dyqanit në kryeqytetin afgan është një modele shqiptare.

Bëhet fjalë për Beatrix Ramosaj.

LEXO EDHE  ‘Vd*kjet u rritën me 64 % javën e fundit’/ VOA: Kurba e vikt*mave nuk shkon paralel me atë të rasteve

Mësohet se ajo kishte realizuar kohë më parë një set fotosh për një kompani turke dhe fotoja e saj kishte përfunduar edhe në kryeqytetin e Afganistanit.

Ka qenë vetë Ramosaj që ka publikuar foton e plotë të reklamës.