Vr*u të dashurin e ri të ish-gruas, dënohet me 22 vjet burg

Një burrë i “fiksuar” është burgosur për të paktën 22 vjet për vrasjen e partnerit të ri të ish të dashurës së tij, duke e lënë atë në një makinë të djegur.

Mark Chilman, 52 vjeç, vrau Neil Parkinson në Cotheridge, Uorcestershire, më 12 dhjetor.

Një gjykim në Uorcester Croun Court dëgjoi se ai priste viktimën e tij, e goditi atë dhe i vuri flakën makinës së tij në përpjekje për ta bërë atë të dukej si vetëvrasje.

Gjykatësi James Burbidge QC tha se Chilman e kishte trajtuar ish -in e tij si “pronë” të tij.

Gjykatësi tha se Chilman kishte “ushqyer menjëherë dëshirën për t’i bërë dëm Parkinsonit”, pasi zbuloi se Julie Adcock kishte vazhduar me të jetën e saj.

LEXO EDHE  Ndërrojnë jetë nënë e bijë nga Covid, burri bën rrëfimin prekës: Bota ime u shkatërrua

Gjykata dëgjoi Chilman që ishte përgatitur duke “kontrolluar” fermën e ish partneres së tij, duke vjedhur dy kanaçe jerry me benzinë, duke blerë celularë të disponueshëm dhe duke lënë telefonin e tij diku tjetër, ndërsa i kërkoi një shoku t’i jepte një alibi të rreme.

Ai pastaj priti që Parkinson, 66 vjeç, të largohej nga ferma në Broaduas, për t’u kujdesur për nënën e tij 94-vjeçare.

Kur viktima doli për të mbyllur portën, Chilman e sulmoi atë, duke e goditur aq fort me një armë, ndoshta një çekiç, ai theu bazën e kafkës së tij dhe e la atë pa ndjenja.