VIDEO/ Lyon e nis keq sezonin, zhgënjen ndaj Angers

Lyon e nisur keq sezonin e ri në Ligue1, ndërsa pas dy ndeshjeve ka vetëm 1 pikë. Sot Lyon ka zhgënjyer përballë Angers, që ka shënuar plot 3 gola kundër ekipit të Peter Bosz

Angers e mbylli pjesën e parë në avantazh falë golit të Sofiane Boufal.

LEXO EDHE  VIDEO/ Vendoset baraspesha në “Loro Boriçi”, Teuta shtang Vllazninë me një supergol

Pushimi nuk ndikoi aspak për mirë te Lyon, që shënoi një autogol me anë të Marcelos, ndërsa më pas erdhi edhe kartoni i kuq i Maxwel Cornet.

Angers përfitoi, shënoi golin e tretë me anë të Azzedine Ounahi dhe siguroi një fitore tepër të rëndësishme.