VIDEO/ Ankth në Ligue1, futbollisti bie pa ndjenja në fushë

Ankth dhe panik në Ligue 1, pasi një lojtar i Bordeaux është rrëzuar përtokë teksa qëndronte në mur para ekzekutimit të një goditjeje dënimi në takimin ndaj Marseille.

Samuel Kalu shkaktoi frikë jo vetëm te shokët e shkuadrës kur u shemb në fushë pa ndjenja. Lojtarët dhe arbitri kërkuan ndërhyrjen e mjekëve për t´i dhënë ndihmën e parë.

LEXO EDHE  Brdariç: Nuk e kuptoj pse gjyqtari anuloi golin, ja pse i vonova zëvendësimet

Kalu u çua dhe qëndroi në fushë, por pas 5 minutash u zëvendësua. Mbetet të shihet se çfarë ia ka shkaktuar problemet shëndetësore futbollistit në fjalë.