Emri+FOTO/ Ndahet nga jeta ish-bashketbollistja dhe mësuesja e njohur

Ish-basketbollistja e njohur Vilma Çobani (Jaiçari) është ndarë nga jeta ditën e sotme.

Lajmin e ka bërë me dije e Bashkia e Pogradecit, me anë të një njoftimi në rrjetin social.

Çobani ka qenë një sportiste e më pas një mësuese e përkushtuar dhe e dashur me nxënësit e saj. Një qytetare dhe një nënë model.

Njoftimi i plotë i Bashkisë Pogradec:

LEXO EDHE  Bundesliga/ Leipzig fiton me goleadë ndaj Herthës, humbet Wolfsburg

I trishtë lajmi për ndarjen e parakohshme nga jeta të mësueses Vilma Çobani(Jaiçari)

Ish basketbolliste me ekipin e vajzave me trajner Tasi Vako. Mësuese shumë e përkushtuar dhe e dashur me nxënësit, një pogradecare dhe nënë model.

Do t’i mungojë familjarëve, të afërmve dhe mbi të gjitha kolegëve e nxënësve. Ngushëllime të sinqerta, i paharruar puna dhe kujtimi i saj.