SPAK në zyrën e Kryebashkiakut të Kolonjës, sekuestrohen dosje tenderash

Prokuroria Speciale Anti-Korrupsion ka sekuestruar disa dosje tenderash në Bashkinë e Kolonjës, e drejtuar nga aktori i humorit Erion Isai, nën siglën e Partisë Socialiste.

Nga raportimet mësohet se nga hetuesit e SPAK janë sekuestruar disa dosje tenderash, pas denoncimit që ka bërë një ish-punonjës i bashkisë.

LEXO EDHE  “S’ka kthim pas”, Noka: Rruga e vetme që ka Berisha dhe e vërteta e “sherrit” me Bashën

Nuk dihet se dosjet e kujt tenderave janë sekuestruar, sikundër nuk ka raportime zyrtare lidhur me ndalime apo arrestime të punonjësve të Bashkisë.