FOTO/ Kungull, vaj banane… Ja shpërblimi që merr sportisti për medaljen e artë në “Tokio 2020”

Kuba ishte një nga surprizat e mëdha të Olimpiadës “Tokio 2020”, duke e përfunduar evenimentin në vendin e 14 të tabelës së medaljeve, falë 7 medaljeve të arta, 3 të argjendta dhe 5 të bronzta.

Shumica e medaljeve për Kubën erdhën nga sporti i boksit, por, pavarësisht suksesit në këtë disiplinë, ditët e fundit është bërë virale një fotografi, ku tregohet se si qeveria kubaneze shpërblen kampionët e saj në evenimente ndërkombëtare.

LEXO EDHE  VIDEO/ Kaos në derbin Lens-Lille, policia shmang përplasjen mes tifozerive

Në foto shihet boksieri Ronnis Alvarez, i cili fitoi titullin në kampionatin panamerikan të të rinjve, ndërkohë që para tij ka shpërblimin për medaljen e artë: ushqime bazike dhe produkte të higjienës.