Sekuestrohen 90 milionë euro drogë, kontenieri ishte nisur për në Belgjikë (Video)

Policia e Perusë ka arritur të godasë një grup të fuqishëm droge. Mediat vendase shkruajnë se droga e fshehur në një kontenier kafe, gati për tu nisur në Belgjikë u kap nga policia, duke sekuestruar 2 tonë.

Sipas policisë, shkruajnë mediat vendase, vlera e drogës kapte 90 milionë euro. Aksioni u bë në portin detar të Callao, ndërsa ranë në sy simbolet CR” dhe “07” të ngjashme me ato të futbollistit Cristiano Ronaldo.

LEXO EDHE  Talebanët, urdhër berberëve: Mos u shkurtoni mjekrën burrave!

Nuk dihet pronari i këtij malli, apo kush do e merrte në dorëzim sapo të mbërrinte në Belgjikë, ndërkohë policia ka nisur hetimin.