Francë/ Shqiptari hero futet në det për të shpëtuar 4-vjeçarin nga mbytja

Një fëmijë 4-vjeçar, me origjinë algjeriane, por banues në Francë është shpëtuar së fundmi nga një shqiptar pasi po rrezikonte të mbytej.

Ngjarja mësohet të ketë ndodhur ditën e djeshme, rreth orës 18:45, në zonën e plazhit që korrespondon me piazetta Casabianca al Mare, ku 4-vjeçari i shpëtoi vëmendjes së prindërve dhe u fut në det.

Sipas mediave të huaja mësohet se 40-vjeçari shqiptar menjëherë sapo pa të miturin i cili ndodhej në vështirësi u fut për ta shpëtuar atë.

LEXO EDHE  Itali, zbardhet ngjarja tragjike ku humbi jetën fëmija i mitur, nëna në gjendje të rëndë psikologjike

“Prindërit ishin disa metra larg dhe ata nuk e kuptuan se çfarë po ndodhte. Kështu e mora foshnjën në krahë dhe me ndihmën e një zonje e nxora në breg”, është shprehur ai.

Ndërkohë raportohet se sapo ka dalë në breg forcat e shpëtimit kanë ndërhyrë për të qetësuar të miturin i cili kishte pirë shumë ujë.