Rrëfehet politikani: Ja si e vrava një njeri në depon e plehrave

Politikani më i pasur në Rusi, Igor Redkin, deputet në Kuvendin e Kamchatka, pranoi se ai vrau aksidentalisht një burrë në një deponi plehrash në fshatin Ozernovski, tha bashkëpunëtorja e tij Olga Struchenko për agjencinë ruse TAS.

Ajo paraqiti deklaratën zyrtare me shkrim të Redkin për publikun.

“Më 2 gusht, ndodhi një tragjedi në të cilën unë, Igor Redkin, u përfshiva pavarësisht një qëllimi tjetër. Në mbrëmje, mësova se një ari po endet nëpër deponinë e plehrave në fshatin Ozernovski. Kafsha ishte potencialisht e rrezikshme për popullatën vendase. Mora një armë me qëllim që të tremb ariun. Në muzg qëlloi një ari. Pas kësaj, mësova se një banor vendas ishte plagosur në zonë në të njëjtën kohë. Ai më vonë vdiq në spital, “thuhet në njoftimin e tij.

Redkin tha se ishte “gati për të pranuar dënimin që do të përcaktohet nga gjykata”.

LEXO EDHE  Talebanët ndalojnë gratë dhe vajzat të punojnë, lejohen vetëm ato që ...

Ai kujtoi se kishte qenë ligjvënës për një kohë të gjatë dhe se kishte bërë shumë për këtë fushë.

Ai gjithashtu tha se besonte se vendimi i duhur ishte pezullimi i anëtarësisë së tij në partinë “Rusia e Bashkuar” dhe largimi nga fushata zgjedhore në mënyrë që të parandalonte thashethemet.