Publikoi lodrat e saj të sek*it në rrjete sociale, arrestohet influencuesja e njohur

Influencuesja e njohur turke, Merve Taskin, gjatë një udhëtimi që pati në Holandë në muajn Janar të vitit të kaluar publikoi disa fotografi të lodrave të seksit.

Mirëpo, ajo është arrestuar së fundmi në Turqi, pasi sipas autoriteteve përkatës të vendit fotot kishin përmbajtje të turpshme dhe kjo përbënte krim.

LEXO EDHE  Katër ditë pas ndarjes nga bashkëshortja, miliarderi nis romancën me vajzën 32 vite më të re

Sipas ligjit turk, çdo person që publikon materiale të turpshme gjobitet ose dënohet me tre vite burg.

“Qëllimi im ishte të bëja shaka,” tha Taskin, një personazh i njohur Instagrami në Turqi me pothuajse 600,000 ndjekës.