Covid-19 në Kosovë, 352 raste të reja dhe 1 viktimë

Gjatë 24 orëve të fundit, 1 pacient ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë në përditësimin e të dhënave lidhur me pandeminë raportoi për 352 raste të reja me COVID-19 nga 5200 testime të realizuara.

LEXO EDHE  Emrat/ Po çonin në Kosovë 19 emigrantë të paligjshëm, dy të arrestuar

Sipas infografikës së publikuar nga autoritetet, po gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 13 persona.