Arsye për festë te Vllaznia, protagonist bëhet presidenti Alban Xhaferi

Sponsori i Vllaznisë, Alban Xhaferi feston sot 42 vjetorin e lindjes. Njeriu që ktheu suksesin dhe trofeun te shkodranët, duket se do gëzojë edhe sot kuqeblutë. Klubi shkodran ka uruar Xhaferin në kanalet e komunikimit, teksa të shumta kanë qenë reagimet dhe urimet nga fansat e Vllaznisë.

Duket se në kthimin në stërvitje, Vllaznia do ketë surpriza në fushë edhe për faktin se sponsori feston sot ditëlindjen, ndërsa grupi bëhet bashkë në 9 gusht. “Sot ka ditëlindjen sponsori i KF Vllaznia sh.a, z. Alban Xhaferi. Ai feston 42 vjetorin e lindjes. Gëzuar ditëlindjen. U bëfsh njëqind vjeç!”, shkruajnë shkodranët.

LEXO EDHE  VIDEO/ Florian Marku në stilin “Muhammad Ali”, ja si kërcen dhe tallet me kundërshtarin